Przedszkolaki z przedszkola przy ulicy Krakowskiej 6 po raz kolejny świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się 20 września 2016 roku. Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Zabawom nie było końca, było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka a następnie pląsali w tańcach integracyjnych przy muzyce. Nie zabrakło również zdjęć, do których chętnie pozowały. Był to dzień wspólnego przeżywania, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

Nauczycielki z oddziału
przy ul. Krakowskiej

 

 

Dzień pluszowego misia

            Grupa Biedronek z oddziału na ul. Powstańców 62 gościła u siebie wyjątkowych gości – pluszowe misie. Na początku powitaliśmy misie zabawą „Pluszowy miś”, były one małe i duże, brązowe, żółte i białe, wszystkie ukochane przez dzieci. Następnie wszyscy włożyliśmy opaski misia. Dzień ten upłynął pod hasłem „Kochamy misie”. Wszystkie dzieci i ich misie uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez panią Bożenkę. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe, pląsy, układanie misiowych puzzli oraz plastrów miodu, malowanie postaci misia wg podanego kodu. Dzieci mogły degustować różne rodzaje miodu oraz inne przysmaki w kształcie misia ( misiowe ciasteczka, misie Lubisie i lizaki).

Bajki oraz książki zgromadzone w kąciku czytelniczym czytane przez różne panie z naszego przedszkola, w których głównymi bohaterami są misie pozwoliły na poszerzenie wiedzy dzieci. Dzieci dowiedziały się, gdzie żyją misie polarne, brunatne, gryzli, panda, koala. Poznały   też nowych bohaterów bajek.

Wszystkim ten dzień upłynął miło i radośnie.

 

 Ulubioną jesienną wyprawą dla przedszkolaków z ul.Krakowskiej jest wycieczka do Firmy Handlowo-Usługowej Agro-Sped, w której można znaleźć dużo witmin w postaci warzyw. Dzieci z ciekawością obserwują pracę ludzi przy maszynie, która myje i sortuje marchewki, oraz szatkuje kapustę. Nazywają znane warzywa, porównują ich wielkość, kolory. Wymieniają zdrowe dania, w których znajdują się jarzynki. Bardzo dziękujemy właścicielowi Panu Tomkowi Kałwie i sympatycznym pracownikom, którzy nas co roku goszczą. Dziękujemy za pyszne i zdrowe marchewki.

    Nauczycielki z oddziałów z ul. Krakowskiej


 

 

12 września 2016r. dzieci z grupy I i II z oddziału przy ulicy Krakowskiej udały się na wycieczkę po Baborowie aby w praktyczny sposób przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez jezdnię. Dzieci obserwowały ruch uliczny, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych. Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej.

 Ewa Kostyk, Lucyna Czekała

 

 25.11.2016 dzieci z grupy VI przy ul. Opawskiej świętowały Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście zaproszonymi gośćmi były ulubione pluszaki-misiaki. Każdyprzedstawił swojego gościa z rymowanką:
Misie są malutkie,
Misie są grubiutkie,
Mój Misiaczek-Przytulaczek
pewnie chętnie go poznacie....
Były też tańce, zabawy ruchowe, słuchanie bajki o Kubusiu Puchatku, malowanie farbami. Nie obyło się bez małego słodkiego poczęstunku.
W Święto Andrzeja-Przedszkolacy poznali tradycje ludowe związane z wróżeniem. Rekwizyty- kapelusze i różdżki wróżek zachęcały wszystkich do zabaw z wróżbami.Przepowiednie były pomyślne bo zapowiadały spotkania z miłym gościem, prezenty i niespodzianki. wylosowane kolorowe gwiazki określały cechy dziecka i zachęcały do zdrowego stylu życia. Radość ze wspólnej zabawy oraz aktywny udział w zabawach to główne cele naszyczh małych uroczystości, które bez trudu zostały osiągnięte. Dowodem były uśmiechnięte buzie naszych Maluszków.

Regina Tybinka

 
Weitere Beiträge...
21627364
21829204